Aktualności

27 czerwca

Jak oświetlić taras lub balkon?

Wyszkowo - Budynek

Loggia, balkon, taras, a może ogródek? Wszystkie spośród wymienionych rodzajów przestrzeni wypoczynkowych można znaleźć na naszym osiedlu. W jaki sposób zadbać o ich klimatyczne oświetlenie?

 

Wiosną i latem aż się prosi, aby spędzić wieczór na tarasie lub balkonie. Niestety sam fakt posiadania tego typu przestrzeni może okazać się zbyt mało zachęcający. Dobrze pomyśleć o odpowiednich meblach ogrodowych i dodatkach, które sprawią, że będziemy chcieli spędzać tam jak najwięcej czasu. Po zapadnięciu zmroku warto zadbać nie tylko o ciepłe koce, ale także… ciepłe oświetlenie!

 

Po pierwsze… spójnie i konsekwentnie!

Niezależnie od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, powinniśmy zadbać o to, aby rodzaje oświetlenia były ze sobą spójne. Zwrócić należy uwagę nie tylko na styl lamp, ale także, na jakiej to barwy żarówka się w niej znajduje. Dobrze także, jeśli lampy zainstalowane na balkonie lub tarasie będą dopasowane do tych, jakie masz już w domu.

 

Sprawdź warunki

Zadaszony, czy odsłonięty? Każdy z balkonów, czy tarasów jest inny. Przed wyborem oświetlenia należy sprawdzić, czy warunki atmosferyczne pozwalają na jego bezpieczną instalację. Należy także zwrócić uwagę na dostępne źródła zasilania. Jeśli ich brak, należy pomyśleć o lampkach solarnych.

 

Po prostu kombinuj

Projektując ogród lub taras dobrze jest zdecydować się na kilka rodzajów oświetlenia i łączyć ze sobą zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety. Dzięki temu w razie konieczności będziecie mogli dobrać najlepszy rodzaj światła do konkretnej okazji. Romantyczny wieczór we dwoje wymaga innego klimatu niż rodzinna kolacja.

 

Zobacz dostępne mieszkania