Aktualności

07 września

Gdzie znajdziesz unikatowe meble? Sprawdź nasze podpowiedzi! 

Wyszkowo - Budynek

Opcji na etapie wybierania mebli do domu jest bardzo wiele. Niektórzy decydują się na zakup wyposażenia na zamówienie, inni sięgają po gotowe propozycje dostępne w popularnych sklepach. Są też jednak wśród nas takie osoby, które kochają meble z duszą i nie wyobrażają sobie urządzić własnego mieszkania w inny sposób. Jeśli taka ideologia jest Ci bliska, ale nie masz pojęcia, gdzie szukać tego rodzaju skarbów, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie znaleźć unikatowe meble do domu.

 

Odkryj tajemnice antykwariatów

Jeśli poszukujesz prawdziwie unikatowych mebli, swoje pierwsze kroki skieruj do antykwariatu. W miejscu tym z całą pewnością znajdziesz przedmioty, które kryją w sobie jakąś historię. Kanapy w stylu barokowym, stoliki z pogranicza art deco i meble wykorzystujące ręcznie rzeźbione elementy to tylko kilka nielicznych przykładów. Wybierając wyposażenie dostępne w takim miejscu, możesz mieć całkowitą pewność, że przetrwało ono wieki.

Zaproś do domu ducha vintage

Sklepy z meblami w stylu vintage to raj dla wszystkich wielbicieli niepowtarzalnego designu ubiegłego stulecia. Propozycje z pogranicza stylu retro, pamiętające estetykę lat 60., 70. i 80. oraz epokę PRL-u, niewątpliwie łączą w sobie pewnego rodzaju klasykę z odrobiną nostalgii. Takie autentyczne przedmioty z pewnością dodadzą Twoim wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Drugie życie na targach staroci

Targi staroci to prawdziwe skarbnice nieoczywistych przedmiotów. Niewątpliwą zaletą tych miejsc jest fakt, że nierzadko właściciele pozbywają się wyjątkowych, unikatowych mebli za bezcen. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Tego rodzaju targi mają bowiem to do siebie, że potrzeba wielu godzin poszukiwań i odwiedzin w kilku miejscach, aby znaleźć to, czego naprawdę się szuka. Niemniej jednak odczuwana później satysfakcja jest warta tego wysiłku.   

Twórczość z drugiej ręki

Obecnie wciąż króluje trend wykorzystywania do produkcji mebli elementów, które dawniej miały zupełnie inne przeznaczenie. Wielu artystów realizuje swoje kreatywne wizje, aby podtrzymać historię staroci. Dzięki temu możesz stać się posiadaczem wyposażenia, które będzie jednocześnie nowoczesne, ale też zanurzone w dalekiej przeszłości. Stara skrzynia w roli kredensu, regał wykonany z miedzianych rurek, a może stół, którego podstawą są drzwi pozyskane ze starego domu? Niezależnie od tego, czego poszukujesz, możesz być pewien, że artyści – wielbiciele alternatywnych rozwiązań, będą w stanie zaproponować Ci coś odpowiedniego.

 

Chęć posiadania mebli z duszą to nie tylko stylowy, ale również świadomy wybór. Dzięki temu możesz poczuć bliskość z przeszłością i wprowadzić do swojego otoczenia przedmioty, które naprawdę mają jakąś historię. Oczywiście nie musisz urządzać wszystkich pomieszczeń w domu z wykorzystaniem mebli w takiej stylistyce. Czasem wystarczy jeden, naprawdę drobny element, który nada ton całemu wnętrzu.

Zobacz dostępne mieszkania i lokal usługowe