Aktualności

28 grudnia

Zielone dachy, 
czyli kolejna eko-inicjatywa na terenie naszego osiedla

Wyszkowo - Budynek

Wychodząc naprzeciw trendom zrównoważonego rozwoju w budownictwie, w części naszych budynków przewidujemy zielone dachy. Na czym polega ta inicjatywa i dlaczego jest tak istotna z punktu widzenia ekologii?

Pozytywny wpływ roślin na życie człowieka

Rośliny korzystnie oddziałują na nasz nastrój, choćby poprzez zaspokajanie naszych potrzeb estetycznych. Do tego świetnie oczyszczają powietrze, dlatego chętnie umieszczamy je w naszych mieszkaniach i biurach. Na terenie naszego osiedla również od nich nie stronimy — znajdziecie tu zarówno okazałe drzewa i krzewy, jak również pomniejsze pnącza, kwiaty i zioła. Wspomniane odmiany spotkacie na trawnikach i rabatach, ale to nie wszystko… Co jeszcze dla Was przygotowaliśmy?

Zieleń na dachach

Rośliny pojawią się także na dachach naszych budynków (najprawdopodobniej tych zlokalizowanych w centralnej części naszego osiedla). Będzie to przede wszystkim roślinność ekstensywna, czyli taka która wymaga minimalnej pielęgnacji i świetnie oczyszcza powietrze. Dodatkowym jej atutem jest także atrakcyjny wygląd — specjalnie dobrane gatunki mchów, traw czy ziół, doskonale współgrają z nowoczesną architekturą naszej inwestycji.

Nowa strefa wypoczynkowa?

Rozważamy, aby część powierzchni naszych zielonych dachów przeznaczyć do użytku wspólnego mieszkańców. Co myślicie o takiej nietypowej strefie wypoczynkowej? Będziecie chętni na relaks na dachu? 🙂

Zobacz dostępne mieszkania