Aktualności

23 listopada

Jaką lodówkę wybrać?

Wyszkowo - Budynek

Lodówka jest jednym z najważniejszych elementów w każdej kuchni. Modeli na rynku jest wiele i warto dobrze przemyśleć zakup, aby później nie żałować. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Zabudować, czy nie?

Wiele osób decyduje się na zabudowanie lodówki. Dzięki temu całość zabudowy kuchennej wygląda bardzo estetycznie, a przy okazji jest funkcjonalna. Należy jednak pamiętać, że zabudowa urządzenia to dodatkowe koszty materiałów. Poza tym lodówki do zabudowy są zazwyczaj droższe od tych wolnostojących. Powodem jest specjalna konstrukcja, dzięki której urządzenie w ciasnej zabudowie, nie będzie się przegrzewać. Istnieje także opcja pośrednia i są to lodówki przeznaczone do obudowy (nie mylić z zabudową). Lodówki takie mają front oryginalny, ale całość można umieścić (wsunąć) w zabudowie.

Chomikujesz?

Wiele osób lubi chomikować i zawsze posiadać w lodówce spore zapasy żywności. Tym samym należy skupić się na wielkości lodówek. Pojemności są zawsze określane przez producentów. Rozmiar urządzenia powinien być determinowany nie tylko skłonnościami do chomikowania, ale także wielkością naszej rodziny. Kolejny ważny aspekt to wielkość zamrażalnika oraz jego usytuowanie.

Energooszczędność

Biorąc pod uwagę ciągle drożejącą energię elektryczną, wiele osób zaczęło zwracać szczególną uwagę na klasy energetyczne urządzeń. W zakresie oznaczeń dokonała się ostatnimi czasy pewna rewolucja i może się wydawać, że w porównaniu do przeszłości zaczęto produkować urządzenia zużywające więcej energii. Nic bardziej mylnego. Obecna klasa A+++ może być klasą B, a nawet C. Obecnie najwięcej modeli jest w przedziale od E do F.

Lodówka do zadań specjalnych

Współczesne lodówki potrafią zaskoczyć wieloma dodatkowymi funkcjami. Jedną z najczęściej wybieranych i kochanych przez użytkowników jest kostkarka do lodu. Często w parze pojawia się opcja dystrybutora wody. Dużym udogodnieniem bywają także specjalne barki na napoje, dzięki którym nie ma potrzeby otwierania skrzydła/skrzydeł drzwi, aby wyjąć coś do picia. Takie rozwiązanie ogranicza wpływ ciepłego powietrza do wnętrza lodówki i tym samym zmniejsza zużycie energii. Praktycznie każda z lodówek dostępnych na rynku posiada system no-frost, dzięki któremu nie ma potrzeby jej rozmrażania.

Zobacz dostępne mieszkania i lokal usługowe