Aktualności

12 lipca

Jak znaleźć dobrą ekipę remontowo-wykończeniową?

Wyszkowo - Budynek

Szybko, tanio, solidnie – takimi wyświechtanymi sloganami posługuje się większość firm remontowo-wykończeniowych. Tymczasem życie pisze różne scenariusze i jak się okazuje, rzeczywistość nie zawsze kształtuje się w tak idylliczny sposób. Prawdziwym szczęściarzem jest ten, kto nigdy nie słyszał historii o nieudanym, przeciągającym się w nieskończoność remoncie. Przed podpisaniem umowy z podwykonawcą musisz więc zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii. Przeczytaj nasze wskazówki i ciesz się remontem bez komplikacji.

 

Wybór firmy remontowej – Opinie i rekomendacje

Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby, które mogą podjąć współpracę z ekipą z polecenia. Rodzina i znajomi to bowiem najlepsze źródło informacji. Jeśli jednak nie możesz polegać na rekomendacjach najbliższych, samodzielnie zweryfikuj opinie o wybranej firmie remontowo-wykończeniowej. W końcu pozostawianie komentarzy w internecie to obecnie jedna z najbardziej naturalnych rzeczy, jaką robimy niemal wszyscy, zwłaszcza w przypadku niezadowolenia. Przejrzyj więc wizytówkę Google, komentarze w mediach społecznościowych oraz lokalne fora.

Pamiętaj jednak, że Twoją czujność powinny wzbudzić nie tylko negatywne opinie, ale też całkowity brak jakichkolwiek rekomendacji, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw od lat funkcjonujących na rynku. Może to oznaczać, że firma zwyczajnie nie przykłada wagi do swojego wizerunku, albo niestety, co jest dużo bardziej prawdopodobne – na bieżąco usuwa niewygodne opinie. W takich przypadkach lepiej więc nie ryzykuj i postaw na ekipę, która może pochwalić się rekomendacjami od zadowolonych klientów i imponującymi efektami swojej pracy.

 

Termin rozpoczęcia prac remontowych

Dziś decyzja jutro remont – tak chciałby każdy, ale prawda jest taka, że na dobrych specjalistów po prostu trzeba poczekać. Nie da się więc zaplanować wykończenia całego mieszkania z dnia na dzień. Kupując nieruchomość na rynku deweloperskim i tak znajdujesz się w uprzywilejowanej sytuacji. Możesz bowiem z wyprzedzeniem rozpocząć poszukiwania i w momencie otrzymania kluczy od razu rozpocząć prace wykończeniowe.

Jeśli jednak przespałeś moment oczekiwania na mieszkanie, lepiej poczekaj na dobrą ekipę remontową i przenieś wyprowadzkę na późniejszy termin. Firma, która deklaruje, iż może rozpocząć prace niemal natychmiast, od razu powinna wzbudzić Twoją czujność. Luki w terminarzu i nadmierna dyspozycyjność mogą bowiem oznaczać, iż jakość usług pozostawia wiele do życzenia.

 

Współpraca z jedną ekipą remontowo-wykończeniową

Zastanów się, jaki zakres prac chcesz zlecić podwykonawcy. Jeśli ma być to kompleksowy remont, powinieneś postawić na współpracę z firmą, w której strukturach pracuje wielu specjalistów z różnych dziedzin.

Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, unikniesz ewentualnych przestojów, jeśli jedna z ekip będzie potrzebowała nieco więcej czasu na realizację swojego zadania. Po drugie, zyskasz pewność, że harmonogram prac został odpowiednio zaplanowany, a poszczególne etapy nie wykluczają się wzajemnie. I wreszcie po trzecie, unikniesz rozmywania odpowiedzialności. Firma, która w całości przejmie na siebie realizację projektu, będzie musiała rozliczyć się z każdych ewentualnych opóźnień, zniszczeń i komplikacji.

 

Stosuj się do naszych wskazówek, a prawdopodobieństwo zatrudnienia wątpliwej jakości ekipy remontowo-wykończeniowej spadnie niemal do zera. Pamiętaj jednak, że znalezienie wysokiej klasy fachowców to dopiero początek Twojej drogi. Później musisz zadbać o podpisanie czytelnej umowy, w której znajdą się nie tylko obowiązki podwykonawcy, ale także ewentualne konsekwencje za opóźnienia z jego winy. I pamiętaj – ufaj, ale kontroluj. Na bieżąco sprawdzaj postępy i zgłaszaj poprawki. 

Zobacz dostępne mieszkania