Aktualności

10 sierpnia

Czy się śpi, czy leży…

Wyszkowo - Budynek

Dobry materac się należy! Człowiek przesypia średnio, w ciągu całego swojego życia, nawet 25 lat. Z tego też powodu warto zadbać o odpowiedni komfort snu i wypoczynku. Jak? Mamy kilka wskazówek, którymi się w tym artykule z Wami podzielimy.

Przecież już masz dobry materac…

Jeśli Twój materac ma więcej niż 5 lat, to chociaż nie wydaje się to zbyt wiele, to jednak może się okazać, że już czas na jego wymianę. Z czasem materace tracą swoje właściwości i przestają w prawidłowy sposób podpierać ciało (kręgosłup) we właściwej pozycji. Jeśli Twój materac ma zagłębienia, skrzypi lub wystają z niego sprężyny… wiesz co to znaczy. Niestety, ale jego naprawienie i przywrócenie stanu świetności jest niemożliwe.

 

Kręgów słup

Według statystyk ponad trzy-czwarte Polaków skarży się na bóle kręgosłupa. Skoro tak, to dobór odpowiedniego materaca nie powinien być postrzegany jak  zbędna zachcianka, a konieczność! Jeśli w nocy zdarza Ci się budzić tylko po to, aby z ulgą zmienić bok z jednego na drugi, to sygnał, że warto pomyśleć o nowym materacu. Odpowiednio dobrany materac powinien jak najdokładniej dopasowywać się do poszczególnych części ciała.

 

Zmieniłeś swoje życie? A co z materacem?

Dobór materaca to nie taka prosta sprawa. Wymiary ciała, waga, ale i styl życia powinny determinować dokonanie właściwego wyboru. Osoby z nadwagą potrzebują zupełnie innego materaca od osób wysportowanych. Podobnie jest z osobami, które prowadzą bardzo aktywny styl życia. W specjalistycznych sklepach dowiesz się jakiej twardości i grubości materac będzie dla Ciebie najlepszy. Kolejnym ważnym aspektem jest to, czym wypełniony ma być materac. Jeśli w łóżku nie sypiasz sam, to warto także wziąć to pod uwagę, ponieważ zmienia się nacisk na powierzchnię.

 

To już jest koniec!

Brudny materac, którego nie da się już doczyścić? Chyba wiesz co należy zrobić. Każdej nocy nasze ciało styka się z powierzchnią materaca. Ciało poci się i część wilgoci w nim zwyczajnie pozostaje. Jeśli dokuczają Ci w nocy objawy alergii, to winnym mogą okazać się kurz, drobnoustroje i roztocza. Sprawa jest jeszcze bardziej poważna w sytuacji, kiedy w jednym łóżku sypiasz ze zwierzakami. Wybierając materac w sklepie nie zapomnij poinformować o tym sprzedającego. Dzięki temu prawdopodobnie doradzi Ci specjalne pianki lateksowe, które nie dość, że są łatwe w utrzymaniu czystości, to dodatkowo nie wchłaniają kurzu i zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów.

Zobacz dostępne mieszkania