Aktualności

19 października

Czerpiemy energię ze słońca!

Wyszkowo - Budynek

To dumny moment, ponieważ zakończyliśmy montaż instalacji fotowoltaicznej dla pierwszego etapu naszej inwestycji, a tym samym dołożyliśmy kolejną cegiełkę do ochrony klimatu. Naszym priorytetem od samego początku było tworzenie osiedla przyjaznego dla środowiska i bardzo cieszymy się, że z sukcesem udaje się nam te postulaty realizować. 

Montaż paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne pojawiły się na dachu budynku A, jednak przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w częściach wspólnych całego pierwszego etapu (czyli budynkach A, B i C). Instalacja wpłynie korzystnie zarówno na środowisko, jak i na wysokość opłat (energia pozyskiwana ze słońca pozostaje niezależna od podwyżek cen prądu, a oszczędności z tego tytułu generowane są przez dziesiątki lat). 

Inne eko-inicjatywy na terenie naszego osiedla

Instalacja fotowoltaiczna to nie jedyna eko-inicjatywa na terenie naszej inwestycji. Co robimy, by pozostawać w zgodzie z naturą? 

  • Ograniczamy ruch kołowy, a zewnętrzne miejsca parkingowe umieszczamy w znacznej odległości od części rekreacyjnych, dbając o ograniczenie spalin i hałasu. 
  • Aranżujemy przestrzenie zielone, wielokrotnie przewyższając wartości wskazane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, ponieważ relaksująca i atrakcyjna roślinność to nasz priorytet (i znak firmowy!).
  • W kolejnych etapach planujemy montaż stacji ładowania dla aut elektrycznych — jako ukłon w stronę posiadaczy tego typu pojazdów i zachętę, dla tych, którzy się wahają. 
  • W nadchodzących etapach rozważać będziemy recyrkulację wody deszczowej. System pozwoliłby nam podlewać rośliny deszczówką i jednocześnie odciążył miejską sieć kanalizacyjną. 

Czy nasza troska o środowisko przekłada się na komfort przyszłych mieszkańców? Bez dwóch znań! Już niedługo przekonacie się o tym na własnej skórze! 🙂

Zobacz dostępne mieszkania