Aktualności

29 kwietnia

Jak bardzo zaawansowane są prace na naszym osiedlu?

Wyszkowo - Budynek

Jesteśmy obecnie w drugim kwartale 2021 roku, co oznacza, że oddanie mieszkań do użytku zbliża się wielkimi krokami. My — podobnie jak Wy — nie możemy doczekać się tego momentu, dlatego ani na chwilę nie zwalniamy tempa. W tekście przedstawimy Wam kilka statystyk dotyczących bieżącego zaawansowania prac budowlanych. 

Okna i dachy

Na początku warto zaznaczyć, że zakończyliśmy wszystkie zakładane prace murowane za wyjątkiem murów na dodawanych kondygnacjach w budynku C – ale o tym w dalszej części artykułu. Co do okien i dachów – są ukończone na budynkach A i B, natomiast na budynku C dach wykonany zostanie już wkrótce. 

Tynki i prace malarskie

Dotychczas wykonaliśmy 70% tynków i wylewek. Jeśli mowa o wewnętrznych pracach malarskich — do tej pory udało się nam pokryć 30% zakładanych powierzchni, natomiast na zewnątrz — możemy mówić o 35% elewacji. Mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach pogoda będzie dla nas łaskawa i pozwoli nam na szybkie dokończenie fasad budynków. 

Instalacje

Na ten moment zamontowaliśmy 4 z 6 dźwigów windowych i 75% instalacji teletechnicznych, 80% wentylatorów, 85% instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania. Na kolejnych etapach uzupełnimy osprzęt oraz będziemy ubiegać się o niezbędne kontrole i pozwolenia. 

Dodatkowe prace

Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule — w kwietniu otrzymaliśmy zgodę na budowę dwóch dodatkowych kondygnacji w budynku C. Według pierwotnych założeń miał on posiadać trzy piętra, ale bardzo cieszymy się, że będziemy mogli rozszerzyć ten segment aż o dziesięć kolejnych mieszkań. W związku z tym sukcesem z jeszcze większym zapałem zabieramy się do pracy! Dobudowa dodatkowych kondygnacji idzie pełną parą, a zaraz po pracach żelbetowych rozpoczynamy tam również prace murarskie, dach i obróbki, obsadzanie okien. Potem już tylko instalacje, tynki, wylewki… Uff… Aby do końca! 🙂

Kolejne miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie, ale niezmiernie cieszymy się, że już wkrótce — dzięki naszym codziennym poczynaniom — wprowadzicie się do swoich wymarzonych mieszkań. 

Zobacz dostępne mieszkania