Aktualności

14 stycznia

Jakie eko-rozwiązania znajdziecie na terenie Osiedla Zielove?

Wyszkowo - Budynek

Początek Nowego Roku to dla wielu przełomowy moment. Wśród postanowień pojawiają się pozycje takie, jak restrykcyjna dieta czy codzienne ćwiczenia, ale także znalezienie wymarzonego mieszkania czy życie według eko-zasad. Nas do troski o środowisko nie trzeba namawiać – jest ona wpisana w nasze DNA. Zobacz, w jaki sposób udowadniamy to na co dzień! 

Energia ze słońca

Po pokryciu i izolacji dachu, które mamy już za sobą, przychodzi czas na montaż paneli fotowoltaicznych. Będą one uzupełniającym źródłem energii niezbędnej do zasilania części wspólnych. Korzystnie wpłynie to nie tylko na środowisko, ale także na wysokość opłat przyszłych mieszkańców. Instalacja taka jest niezależna od podwyżek cen prądu, a oszczędności z tego tytułu generowane są przez dziesiątki lat. 

Stacje ładowania dla aut elektrycznych

Z jednej strony to ukłon w stronę wszystkich posiadaczy samochodów elektrycznych, z drugiej – zachęta dla pozostałych mieszkańców do kupienia tego typu auta. Bez dwóch zdań jest to technologia przyszłości. Ekologiczny silnik oznacza nie tylko wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii – to także brak spalin i toksycznych związków, co niewątpliwie wpływa na nasz wspólny komfort. W kolejnych etapach inwestycji planujemy instalację nowoczesnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie naszego osiedla.

Ograniczenie ruchu kołowego

Miejsca parkingowe zaaranżowaliśmy w znacznej odległości od części rekreacyjnych. Dbamy o to, by strefa odpoczynku była wolna od spalin i hałasu. Ponadto możecie mieć pewność, że bawiącym się dzieciom nie stanie się żadna krzywda. Na naszym zielonym, wewnętrznym dziedzińcu spędzicie czas z najbliższymi, a także zintegrujecie się z sąsiadami. Troszczymy się o doskonałe relacje międzyludzkie – szczególnie teraz, gdy wszyscy jesteśmy spragnieni towarzystwa. 

Recyrkulacja wody deszczowej

Ryzyko suszy to wciąż aktualny temat. Lato w Polsce jest coraz cieplejsze, zmienia się ponadto charakter opadów – deszcze są rzadsze i intensywniejsze. Wydawać by się mogło, że solidna ulewa porządnie nawilży glebę. Nic bardziej mylnego – woda tylko powierzchownie wsiąka w wysuszoną ziemię, reszta spływa do kanalizacji i okolicznych zbiorników wodnych. By dbać o właściwe nawadnianie terenu naszego osiedla, na kolejnych etapach inwestycji rozważamy instalację systemu, który pozwoli podlewać rośliny deszczówką, a jednocześnie odciąży miejską sieć kanalizacji deszczowej.

Zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń! 

Na koniec nasz znak firmowy – ogromna ilość zieleni! Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określił rekomendowaną ilość roślinności na terenie osiedla – my jednak zdecydowaliśmy się na własną aranżację i znacznie przewyższyliśmy wskazane wartości. Dla nas dom nie ogranicza się do czterech ścian – musi towarzyszyć mu także atrakcyjne miejsce do odpoczynku na łonie natury i zielona przestrzeń do zabawy dla najmłodszych. Wszystkie te elementy znajdziecie w naszej inwestycji. 

Troska o środowisko to nie moda – to zobowiązanie działające na naszą wspólną korzyść. W ten sposób dbamy zarówno o naszą planetę, jak i o komfort przyszłych mieszkańców. Jakie eko-postanowienia Wy wdrożyliście w 2021 roku? 

Zobacz dostępne mieszkania