Aktualności

19 października

Sportowy Wyszków – jakim dyscyplinom sprzyja okoliczna infrastruktura?

Wyszkowo - Budynek

Mówią, że wielbiciel sportu poradzi sobie w każdych warunkach. Jasne, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Lepiej jednak jeśli otacza go odpowiednia infrastruktura, a w formach treningu może swobodnie przebierać. Dziś opowiemy Wam o możliwościach, jakie Wyszków oferuje swoim mieszkańcom.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu nigdy nie były tak przyjemne

Nasze osiedle położone jest w iście malowniczej okolicy, dlatego jogging po pobliskich parkach i lasach nigdy się nie nudzi. Niezwykle przyjemne są także treningi w dolinie Bugu, przy czym warto wspomnieć, że brzeg rzeki znajduje się w odległości 3-minutowego spaceru od naszego osiedla. Jeśli najdzie Cię ochota na spływ kajakowy i solidną dawkę wiosłowania, w sąsiadujących miejscowościach znajdziesz wypożyczalnie sprzętu. Z kolei amatorzy kolarstwa z całą pewnością docenią bliskość Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego – to właśnie w Wyszkowie zaczyna się Niebieski Szlak Rowerowy o długości 420 kilometrów. Przebiega on przez miasta oraz wsie bogate pod względem przyrodniczym i historycznym (trasę uatrakcyjniają liczne zabytki). Jeśli jednak wycieczki Wam nie w głowie, na terenie miasta mamy kilka siłowni plenerowych, które są świetną alternatywą dla klasycznych klubów fitness.

Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji usytuowane są ponadto trzy boiska do piłki nożnej (z naturalną oraz syntetyczną trawą), trzy korty tenisowe (o nawierzchni z mączki ceglanej) i bieżnia lekkoatletyczna (o długości 400 metrów). Jak widać obiekt świetnie sprawdzi się dla wielbicieli rozmaitych dyscyplin. Możecie posłać dzieci do szkółki piłkarskiej, ćwiczyć we własnym zakresie lub nawet zapisać się do lokalnej ligi amatorskiej. Ponadto na stadionie odbywają się treningi i mecze futbolu amerykańskiego. Po sukcesie Igi Świątek w Paryżu zapewne wielu zapragnie spróbować swoich sił w tenisie ziemnym – do wyboru macie korty na terenie WOSIR-u lub klub w pobliskim Rybienku Leśnym.

Gdy doskwiera niepogoda…

Nie sposób efektywnie trenować w deszczu lub – co gorsza – w czasie opadów śniegu. Podczas bardziej kapryśnych pór roku doskonale sprawdzi się kryta pływalnia miejska (z basenami sportowymi i rekreacyjnymi, biczami wodnymi, saunami fińskimi i jacuzzi). Na terenie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – poza pływaniem – możecie uprawiać także gimnastykę (podstawową i korekcyjną), tenisa stołowego oraz taniec.

Jeśli do ćwiczeń potrzebujesz dodatkowej motywacji w postaci profesjonalnego instruktora, sprawdź ofertę lokalnych siłowni i klubów fitness. Możesz uczęszczać na treningi personalne i grupowe oraz zajęcia ze sztuk walki (w tym boks, kickboxing, zapasy i MMA).

Jesteśmy pewni, że w sąsiedztwie naszej inwestycji znajdziecie wiele okazji do aktywnego spędzania czasu. A może przychodzi Wam do głowy jakaś dyscyplina, którą pominęliśmy? 🙂

Zobacz dostępne mieszkania